výchova králíčka doma:

 

Výchova králíčků

Na Vaše králíči miláčky musí jemně, nesmíte na ně křičet a bít je. Ale doufám že ti, kdo si pořídí zakrslého králíčka, hodlají ho taky mít rádi a pečovat o něj :))

 

Jak naučit králíka chodit na záchod?

Nejlepší metoda je taková, když vykoná potřebu jinde než chcete, okamžitě ho přesuňte tam, kde chcete, aby vždy chodil. Nesmíte však spoléhat na to, že se to naučí ze dne na den, dejte mu čas a netrestejte ho hned. Vracejte mu trpělivě bobečky zpět do záchůdku a on na to časem určitě přijde :))

 

Jak králíka odnaučím kousat kabely?

Patří ti mezi věci, co se králíci jen tak neodnaučí, je to zlozvyk většiny králíků. Nejlepší je,když ušákovi nějak zamezíme přístup ke kabelům nebo kabely obalíme (tzv.husím krkem). A když to nepůjde, měli byste králíčka hlídat a když začne okousávat kabely, tak mu výhružným hlasem naznačit že je to špatně.

 

Pochvaly

K výchově jsou hodně důležité pochvaly. Těmi rozhodně alespoň zpočátku nešetřete. Vždy když králíček udělá něco dobře, okamžitě ho pochvalte. Králík si to spojí s Vaším příjemným hlasem a tak se to lépe naučí. Například, když vykoná potřebu tam, kde má, ví že uslyší příjemný hlas, a proto to bude dělat častěji a s radostí :))