Co byste měli vědět o zakrslém králíčkovi:

  • zdravý králíček se dožívá cca 6let, někdy i více
  • potřebuje dostatek volného pohybu
  • je schopný se naučit chodit na záchůdek
  • v době dovolené je nutno králíčka zaopatřit
  • králíček může onemocnět, pak je nutno vynaložit čas a peníze
  • pokud máte v bytě další zvíře, mělo by si s králíčkem rozumět
  • nikdo z členů rodiny by neměl být alergický na králičí chlupy.

 

Zakrslí králíčci jsou poměrně ochočená zvířata, která se hodí i pro chov v bytě. Tak jako každé zvíře i on potřebuje každodenní péči a pozornost, i když není tolik časově náročný jako např. psi, které je třeba pravidelně venčit. Králík slyší na intonaci hlasu, a proto to mnohdy vypadá, že snad i rozumí. Králíci si mohou spojit často opakovaná gesta, situace, tón hlasu nebo styl napřažení ruky s konkrétním důsledkem, a podle toho se naučí adekvátně reagovat. Nicméně povelům ho nenaučíte, ale lásku umí také vracet. Chovatelé o nich říkají, že to jsou velmi inteligentní zvířata. Snad v období puberty (kolem 6 měsíců) se mohou chovat jinak vlivem pohlavní zralosti.

 

Velikost zakrslého králíčka - plánujete-li si pořídit králíčka, tak nejmenší druh zakrslého králíčka má kolem 1kg, menší dospělý králík neexistuje (a to ani teddy králíček - ten má v dospělosti také kolem 1kg, jen má dlouhou srst po celém těle a o to působí spíš ještě větším dojmem + je u něj nutná pravidelná péče o srst), zakrslí beránci mají kolem 2kg. Občas se také stane, že každé miminko z vrhu není stejně velké-to je ale příroda, pořizujete si živé zvíře, ne kalibrovaný výrobek.

Proto si prosím koupi králíčka předem pečlivě rozmyslete a

pokud toužíte po zvířátku se zaručenou hmotností do 500g, pořiďte si raději morčátko ;)

 

Co tedy potřebuje králíček?

 

Vše důležité, co králíček do začátku potřebuje a jak se o něj v budoucnu starat, najdete zde v podstránkách této sekce bydlení, strava, péče, šťastný králíček (na liště vlevo)...

 

Řeč těla u králíčků:

www.kralici.cz/pages.asp?f=rec-tela

 

Jak seznámit králíčka s pejskem:

www.kralici.cz/pages.asp?f=faq2

 

Další užitečné rady najdete zde:

www.kralici.cz/

 

¨